Tłumacz Migam

Z końcem 2015 roku w naszej gminie powstał Uczniowski Klub Sportowy Gmina Rozprza

Z końcem 2015 roku w naszej gminie powstał Uczniowski Klub Sportowy Gmina Rozprza. Został on aktywowany przez sympatyków piłki nożnej. Klub jest zapleczem młodzieżowym dla dwóch lokalnych klubów GKS Czarni Rozprza oraz LKS Start Niechcice. Na dzień dzisiejszy w UKS Gmina Rozprza trenują młodzi zawodnicy w wieku od 3 do 13 lat. Podzieleni są na pięć grup (U-5, U-7, U-9, U-11, U-13). Dodatkowo raz w tygodniu odbywa się trening dla bramkarzy. Zajęcia odbywają się na hali gimnastycznej przy gimnazjum i sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Rozprzy. Po okresie zimowym zawodnicy będą trenować na obiektach sportowych LKS Start Niechcice i GKS Czarni Rozprza. Władze UKS Gmina Rozprza rozważają też wykorzystanie boiska na Truszczanku w celach treningowych. Nad młodzieżą czuwa 6 osobowa kadra trenerska, w której skład wchodzą doświadczeni zawodnicy z naszej gminy. Oprócz prowadzenia treningów, trenerzy prowadzą nabory w szkołach i przedszkolach. Od początku istnienia nasza szkółka cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. W tej chwili trenuje już około 100 młodych zawodników i kolejni deklarują swój udział w zajęciach.

Władze szkółki patrzą daleko w przyszłość i wierzą, że Uczniowski Klub Sportowy jeszcze mocniej przyczyni się do sławienia gminy na sportowym polu. Od jesieni 2016 roku chłopcy będą reprezentować UKS Gmina Rozprza w rozgrywkach OZPN Piotrków Trybunalski.

W naszej gminie mamy dużo utalentowanej sportowo młodzieży. Do tej pory jednak młodzież była rozproszona w trzech lokalnych klubach. Połączenie sił to najlepsze rozwiązanie  do stworzenia silnych drużyn w każdym roczniku. Śmiało możemy rywalizować na równym poziomie ze szkółkami piłkarskimi z dużych miast. Jestem pełen optymizmu i uważam, że Uczniowski Klub Sportowy to strzał w dziesiątkę. Tak innowacyjny projekt może odnieść tylko sukces” – mówi Prezes UKS Gmina Rozprza Adrian Sawicki.

Lokalni przedsiębiorcy z terenu gminy również wierzą w idee szkółki piłkarskiej i dzięki ich wsparciu możemy zakupić niezbędne wyposażenie dla najmłodszych zawodników. Serdeczne podziękowania dla:

 „Jarex” Magdaleny i Jarosława Błażejewskich z Woli Niechcickiej Starej;

 „MB MetalBud” Macieja Misztalda z Niechcic;

„MAXIM – dom weselny” Piotra Duszyńskiego z Rozprzy;

„ROL-BUD” Adama Szulca z Rozprzy;

„HURTOWNIA HYDRAULICZNA M. TURNIAK” Mariusza Turniaka z Rozprzy.

Wszystkich zainteresowanych działalnością szkółki czy też wsparciem odsyłamy do strony internetowej www.uksgminarozprza.pl. Na bieżąco śledzić nas można na fun pagu https://www.facebook.com/uksgminarozprza/

20160309_155707[1].jpeg

20160309_160331[1].jpeg

Artykuł Gminna Szkółka piłkarska.jpeg