Tłumacz Migam

XXI Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski Biały Dunajec 2016

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi w dniach 03 – 06.03.2016r. uczestniczyli w XXI Ogólnopolskim Podhalańskim Rajdzie Narciarskim w Białym Dunajcu. Organizatorem zlotu było Krajowe Zrzeszenie LZS, przy współudziale Małopolskiego Zrzeszenia LZS, Urzędu Gminy Biały Dunajec, Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu.

Celem zlotu była popularyzacja kwalifikowanej turystyki narciarskiej w środowisku wiejskim oraz wśród młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, zapoznanie uczestników zlotu z walorami kulturalno – krajoznawczymi regionu Podhala i promocja regionu Karpat.

Drużyna turystyczna Tygrysy zajęła III miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych i gimnazjalnych. W klasyfikacji powiatowej zajęła I miejsce, w klasyfikacji wojewódzkiej województwo łódzkie zajęło I miejsce. Skład drużyny: Magdalena Kowal, Iza Woźniak, Julia Kowalska. Drużynę przygotowała Dorota Jakubek nauczyciel wychowania fizycznego z Nowej Wsi. Dyrektorem szkoły jest Justyna Kaniewska.

Młodzi turyści w drodze do Białego Dunajca zwiedzili  Muzeum Zegarów w Jędrzejowie. Po zakończonych konkurencjach zlotowych zwiedzili Zakopane. Miło spędzili czas w miejscowym Aquaparku. 

Wyjazd odbył się dzięki dotacji Gminnego Zrzeszenia LZS przez Gminę Rozprza oraz wsparciu finansowemu P.P.H.U. ROL - BUD  Adam Szulc w Rozprzy.