Tłumacz Migam

Co przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy w czasie ferii dla najmłodszych

Zajęcia plastyczne, warsztaty teatralno- literackie, głośne czytanie bajek, wyjazd do kina- wszystkie te atrakcje czekały na najmłodszych, którzy drugi tydzień ferii postanowili spędzić z Gminną Biblioteką Publiczną w Rozprzy.

W codziennych zajęciach uczestniczyła liczna grupa młodych czytelników, na których czekała moc atrakcji i niespodzianek. Tydzień pełen wrażeń rozpoczął się od warsztatów plastycznych, w trakcie których dzieci nie tylko ozdabiały drewniane ptaszki, ale dowiedziały się także, które z gatunków tych zwierząt zostają w Polsce na zimę, a które odlatują. Nie zabrakło także zagadek oraz wierszyków o ptakach. W trakcie warsztatów teatralno- literackich dzieci poznały tajemnicę papierowego teatrzyku Kamishibai, zwanego inaczej teatrem ilustracji. Kamishibai to stara japońska technika opowiadania bajek przy użyciu kart przedstawiających ilustracje oraz tekst, które umieszcza się w drewnianym parawanie. Uczestnicy warsztatów w pierwszej kolejności wysłuchali opowiadania przedstawionego metodą Kamishibai, a następnie sami stworzyli i opowiedzieli własne historie.

Serce z wikliny papierowej było tematem zajęć z papieroplastyki , podczas których zebrani wykonali ozdoby, które mogli podarować swoim najbliższym. "Nad Strawą i Pilicą. Legendy regionu piotrkowskiego"- to na bazie tej właśnie książki zostały przeprowadzone zajęcia literacko- plastyczne. Wśród omawianych legend nie mogło zabraknąć historii rozprzańskiego trzewiczka. Nie lada atrakcją drugiego tygodnia ferii okazał się wyjazd do kina na projekcję filmu animowanego „Zwierzogród”. Wycieczka została zorganizowana dla ponad 100 młodych czytelników z terenu naszej gminy.

Było kreatywnie, literacko, śpiewająco, filmowo i teatralnie. Dziesięć dni doskonałej zabawy- tak w skrócie można podsumować zimowy wypoczynek spędzony z Gminną Biblioteką Publiczną w Rozprzy.

Poniedziałek 


 

 
 
Wtorek 

 

 

Środa 


 

 

Czwartek


 

 

Piątek