Tłumacz Migam

Karnawał w Rozprzy

Nowa Wieś


Tegoroczny bal karnawałowy odbył się dnia 29 stycznia 2016r. w Domu Ludowym  w Starej Wsi udostępnionym przez miejscowych strażaków. Kolorowy wystrój sali wprowadził wszystkich w  atmosferę zachęcającą do zabawy, do której zaprosiła dyrektor szkoły. Dzieci przebrane w kolorowe stroje przybyły wraz z rodzicami i rodzeństwem. Pełni pozytywnej energii wszyscy ruszyli do zabawy, śpiewali teksty znanych hitów. Zabawę urozmaicili animatorzy Maciej i Miro, dzięki którym cała sala świetnie się bawiła w rytm tanecznej muzyki. Po zabawie odbył się konkurs na najciekawszy strój. W tym roku zostały nagrodzone stroje, które zwróciły uwagę nowymi niepowtarzalnymi pomysłami. Miłą niespodziankę przygotowali dzieciom strażacy z OSP w Starej Wsi. Natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi zapewniły gorącą herbatę i ciasteczka. Nagrody i animatorów ufundowałaRada Rodziców, która czynnie włączyła się w przygotowanie imprezy.

 

 

Gminne Centrum Kultury


Tegoroczny karnawał powoli dobiega końca. Z tej okazji, 30 stycznia Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców gminy bal, w którym wzięło udział blisko 100 dzieci.

„Baśń o dwunastu miesiącach”, to tytuł spektaklu który zainaugurował sobotnie spotkanie. Najmłodsi z uwagą śledzili losy Zosi, jej dwunastu pomocników oraz złej macochy. Przedstawienie zakończyło się pouczającą puentą:  dobre serce zostaje wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość może spotkać nas kara. Kiedy na sali ucichły oklaski wszyscy ruszyli do wesołej zabawy. Były wspólne tańce, malowanie twarzy oraz liczne konkursy i zabawy. Dzieci w przebraniach księżniczek, wróżek, rycerzy i wielu innych postaci z bajek, chętnie brały udział w licznych konkurencjach sprawnościowych. Dla chcących zregenerować siły nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Ostatnim punktem trzygodzinnej imprezy było skręcanie balonikowych zwierzątek, które każdy mógł zabrać do domu.

Mamy nadzieję, że te ostatnie dni karnawału upłyną wszystkim dzieciom na beztroskiej zabawie.

 

 

Wroników 


Karnawałowa zabawa dla najmłodszych
W minioną niedzielę w Domu Ludowym we Wronikowie spotkały się dzieci sołectwa Wroników, by zakończyć czas karnawału wspólną zabawą. Bal dla najmłodszych mieszkańców sołectwa zorganizowała sołtys Teresa Sikorska. W pomoc w przygotowaniu włączyły się panie z Koła Gospodyń: Lidia Prochuń, Barbara Sitek, Jadwiga Mastalerz.
Na zabawę dzieci przybyły wraz z rodzicami, dla których przygotowany został poczęstunek oraz słodkie upominki. W rytm muzyki dzieci miło spędziły niedzielne popołudnie.