GMINA ROZPRZA
shadow

Strona główna

  • PT KRUS w Piotrkowie Trybunalskim apeluje: Rolniku! Dźwigaj z głową – mierz siły na zamiary!

    „Kości i stawy też rolnika sprawy” – to hasło jednej z licznych kampanii prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, prowadzonych w 2021 roku. Jej celem jest zwrócenie uwagi na przyczyny chorób i urazów układu mięśniowo-szkieletowego, które są nie tylko źródłem dolegliwości, ale zwiększają też ryzyko wypadku przy pracy rolniczej. Choroby układu ruchu to jedna z najczęściej występujących w społeczeństwie grup schorzeń. Problem ten dotyczy szczególnie rolników. Nasilenia dolegliwości bólowych mogą prowadzić do okresowej lub trwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.

  • "Od nocy do nocy"- koncert filmowy Joanny Aleksandrowicz

    Przed nami jedno z najciekawszych lokalnych wydarzeń kulturalnych najbliższych miesięcy. 27 czerwca (niedziela) w „Ogrodzie Literackim” przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy wystąpi Joanna Aleksandrowicz, utalentowana wokalistka i aktorka młodego pokolenia. Na scenie artystce towarzyszyć będą członkowie zespołu: perkusista, basista oraz pianista, którzy zadbają o oprawę muzyczną wydarzenia. Koncert filmowy zostanie zorganizowany w ramach letniej trasy projektu „Od nocy do nocy”. Na wydarzenie zapraszają Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy oraz Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk. Początek o godz. 20:30, wstęp wolny.

  • Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju ,,Piłkarska Kadra Czeka”

    28.05.2021r. W Moszczenicy odbył się Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju ,,Piłkarska Kadra Czeka” chłopców rocznika 2006-2007. Drużyna LZS Rozprza, którą reprezentowali chłopcy z UKS Gmina Rozprza po dwóch zwycięstwach 3:2 z Włókniarzem Moszczenica i Skalnikiem Sulejów zdobyła I miejsce i uzyskała awans na Finał Wojewódzki. Drużynę reprezentowali : Aleksander Turniak, Kacper Szulc, Bartosz Jagiełło, Jakub Merk, Bartosz Ochej, Mateusz Śmiałowski, Kornel Pawłowski, Jakub Pirek, Szymon Góra, Kajetan Strupczewski, Igor Gałkowski, Szymon Kulbat, Albert Jończyk, Bartosz Olczyk, Korneliusz Patryarcha.

Więcej aktualności