GMINA ROZPRZA
shadow

Strona główna

 • (Zbyt) ostre cięcie

  Niektórych mieszkańców gminy Rozprza oraz osoby przejeżdżające przez centrum Rozprzy drogą DK 91 zbulwersował widok zbyt radykalnie przyciętych koron drzew na terenach zielonych wokół fontanny i po drugiej stronie wspomnianej drogi – wokół pomnika bohaterów poległych w walce o wolność. Prace wykonał w ostatnim tygodniu lutego br. Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy na podstawie zlecenia i pod nadzorem referatu komunalnego UG w Rozprzy. Zadanie podjęte zostało na skutek licznych próśb i interwencji mieszkańców oraz przedsiębiorców mających swoje punkty działalności w sąsiedztwie wspomnianych terenów.

 • Wojewódzki Kulinarny Konkurs na „Tradycyjny Mazurek Wielkanocny”

  Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego oraz zachęcanie do wykorzystywania produktów tradycyjnych i lokalnych pochodzących z województwa łódzkiego w przygotowywanych wypiekach wielkanocnych.

  W ramach konkursu uczestnicy muszą wykonać samodzielnie mazurek wielkanocny oraz zaprezentować na zdjęciu gotowy produkt, przysłać przepis wraz ze sposobem wykonania wypieku oraz przesłać zdjęcie użytych produktów lokalnych i tradycyjnych.

 • Gmina Rozprza zaprasza mieszkańców Truszczanka i Wronikowa na konsultacje społeczne

  Gmina Rozprza przystąpiła do przeprowadzenia pogłębionych konsultacji społecznych w sprawie uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Rozprza dla części obrębu Wroników oraz Truszczanek, w ramach realizacji projektu grantowego „Nowa jakość konsultacji społecznych w planowaniu przestrzennym – II edycja”, dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej aktualności