GMINA ROZPRZA
shadow

Strona główna

 • Dobiegają końca spotkania sprawozdawczo-wyborcze w jednostkach ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Rozprza.

  W tym roku ze względu na pandemię wirusa COVID-19 spotkania odbyły się w lipcu, sierpniu i we wrześniu. W minionym czasie gospodarzami spotkań były jednostki OSP Białocin, OSP Ignaców, OSP Janówka, OSP Mierzyn, OSP Łazy Duże, OSP Rajsko Małe, OSP Rozprza, OSP Straszów, OSP Wroników, OSP Cekanów, OSP Stara Wieś, OSP Longinówka, OSP Lubień, OSP Milejowiec. Ostatnie spotkanie odbyć ma się w OSP w Niechcicach.

 • Nianie wsparciem rodziców w Gminie Rozprza

  Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk zaprasza osoby chętne do udziału w projekcie „Nianie wsparciem rodziców w Gminie Rozprza!”
  Rekrutacja do projektu prowadzona jest w terminie od 20.09-30.09.2021r.
  Osoby chętne muszą spełniać łącznie następujące kryteria:
  - Zamieszkiwanie na obszarze Gminy Rozprza (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, zgodnie, z którym: „miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu”).
  - osoby sprawujące opiekę nad dzieckiem do 3 roku życia.
  - osoba pracująca, która wróciła na rynek pracy po urlopie macierzyńskim/rodzicielskim lub przebywa na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim (osoby przebywające na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim otrzymają wsparcie jedynie w przypadku, kiedy ta osoba wróci do pracy w momencie zakończenia udziału w projekcie lub do 4 tygodni po zakończeniu projektu).
  - pomyślne przejście procedury rekrutacyjnej.
  - dobrowolne podpisanie Umowy – deklaracji uczestnictwa w projekcie wraz z załącznikami wraz ze zobowiązaniem do udzielania informacji o sytuacji własnej na rynku pracy, celem pomiaru rezultatów projektu.
  Więcej informacji w REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE "Nianie wsparciem rodziców w Gminie Rozprza!"
  Biuro Projektu znajduje się Urzędzie Gminy w Rozprzy Al. 900-lecia 3, 97-340 Rozprza pok. nr 20. Godziny pracy Biura projektu: 09:00 – 15:00 w dni robocze.

 • Informacja ZGKG w Rozprzy

  Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy w Rozprzy informuje, że w dniu 16.09.2021 r. w godzinach 8:00 – 13:00 wystąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Wola Niechcicka Stara od nr 8a do nr 27, w związku z pracami, które prowadzone będą na wodociągu w obrębie w/w miejscowości. Po zakończeniu prac przystąpimy do płukania sieci wodociągowej.

 • Europejski Tydzień Urologiczny

  "Wczesne wykrycie ratuje życie" pod takim hasłem samorząd Powiatu Piotrkowskiego oraz zespół specjalistów urologów organizują akcję profilaktyczną skierowaną do mężczyzn z terenu Powiatu Piotrkowskiego. Aby wziąć udział w badaniu i późniejszej konsultacji lekarskiej należy mieć ukończone 55 lat i umówić się na wizytę pod numerem telefonu 44 732 88 45.

Więcej aktualności