Tłumacz Migam

Obchody Dnia Babci i Dziadka w naszej gminie

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy


W sobotę 23 stycznia 2016r. mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać koncertu zespołu TYM BARDZIEJ, w składzie: Olga Lisiecka, Wiktor Synowiec, Jakub Krasowiak. W ten sposób świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zachwyceni słuchacze gromkimi brawami i owacją na stojąco, dziękowali zespołowi z Piotrkowa Trybunalskiego, za wspaniały występ. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z tak utalentowanymi Młodymi Artystami, i życzymy sukcesów na wielkich scenach:)

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Mierzynie 


   Dnia 22 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Św. Mikołaja w Mierzynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na wstępie dyrektor szkoły -  Agata Lipińska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W tym roku szkolnym uczniowie klas: II i V pod kierunkiem Jadwigi Turniak oraz Magdaleny Matuszczyk przygotowali program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

 

 

Przedszkole w Rozprzy


W Przedszkolu w Rozprzy w dniach 19 - 22 stycznia trwało święto Babci i Dziadka. Zjawili się oczekiwani z niecierpliwością przez przedszkolaków goście. Dzieci z wszystkich grup gościły u siebie swoje babcie i dziadków. Zgromadzonych gości bardzo serdecznie powitała dyrektor przedszkola Zyta Ciesielska życząc wszystkim babciom i dziadkom dużo zdrowia i pociechy z wnucząt. Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka rozpoczął program artystyczny przygotowany przez wnuczęta. Uśmiechom i oklaskom nie było końca. Po złożonych życzeniach i wręczeniu upominków przez dzieci, wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany z pomocą rodziców. Babcie i dziadkowie miło spędzili czas i obiecali odwiedzić przedszkole w następnym roku. Wychowawcy dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla zaproszonych gości. 

 

 

Szkoła Podstawowa w Straszowie


22 stycznia, w Szkole Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Babcie i dziadków licznie przybyłych na uroczystość im poświęconą powitała i złożyła serdeczne życzenia dyrektor Małgorzata Pokora.

Uczniowie klasy 0a i 0b pod kierunkiem Moniki Studziżur i Pauliny Szulc zaprezentowali specjalny program artystyczny dla Babć i Dziadków pt. KOCHAMY WAS. Zaśpiewali, uroczo zatańczyli i wyrecytowali wesołe wierszyki dla Babć i Dziadków.

"Moja Babcia i mój Dziadek, to wspaniali są dziadkowie

Dziadek mnóstwo zna zagadek, Babcia bajkę nam opowie.

Bo na świecie nie znajdziecie takich bajek i zagadek,

Jakie wnukom opowiada moja Babci i mój Dziadek"

Na zakończenie wszyscy uczniowie szkoły zaśpiewali sto lat oraz wręczyli upominki przygotowane pod kierunkiem wychowawców.

Na uroczystść tłumnie przybyli dziadkowie i babcie, którzy gromkimi brawami nagradzali każdy występ swych wnucząt. Po akademii goście zostali poczęstowani ciastem i herbatą. Atmosfera uroczystości była wspaniała. To wyjątkowe spotkanie było pełne radości i szczęścia. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych.

 

 

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi


Święto Babci i Dziadka już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości szkolnych w placówce w Nowej Wsi. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Ta wspaniała impreza w naszej szkole odbyła się 22 stycznia 2016r. Babcie i dziadków licznie przybyłych na uroczystość im poświęconą powitała i złożyła serdeczne życzenia dyrektor Justyna Kaniewska. Następnie dzieci z klas 0-III pod kierunkiem wychowawców zaprezentowały piękny program artystyczny. Wnuczęta piosenką i wierszem wyraziły wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowały za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występy swoich kochanych wnucząt.

Dzieci złożyły babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane laurki i upominki, a następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek.

 Wiele radości i humoru przyniosły wspólne tańce, zabawy i konkursy prowadzone przez Bogumiłę Wewiurę i Beatę Kołowrotkiewicz.

Atmosfera uroczystości była wspaniała. To wyjątkowe spotkanie było pełne radości i szczęścia. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.
Szczególne podziękowania należą się również rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

 

 

Przedszkole w Niechcicach


            Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

            W Przedszkolu w Niechcicach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 26 stycznia 2016r. w grupie III „Pszczółki” i IV  „Żabki” odbyły się te wspaniałe rodzinne uroczystości. Na wstępie wychowawczynie, czyli Barbara Pawlik i Agnieszka Tarnowska przywitały wszystkich swoich gości ciepłymi słowami. Następnie Beata Sianos – dyrektor przedszkola powitała wszystkich dziadków i wszystkie babcie oraz zaprosiła na występy wnucząt.

            W godzinach dopołudniowych grupa IV przedstawiła swoim dziadkom bajkę pt. „Czerwony Kapturek”  na tle pięknego, zielonego lasu, w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Dzieci wyrecytowały pełne gorących uczuć życzenia w formie wiersza i zaśpiewały piosenki o babci i dziadku. Po  występach wręczyły przygotowane upominki – koszyczki z saszetkami rozgrzewającej herbatki i zaprosiły do stołów na słodki poczęstunek w swoim towarzystwie.

            Podobny przebieg uroczystości odbył się w godzinach popołudniowych w grupie III. program artystyczny pt. „Życzenia dla babci i dziadka”. Pani dyrektor w imieniu swoim i całego personelu przedszkola złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci z grupy „Pszczółki” wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Były też wspólne uściski i słodki poczęstunek, a także przygotowane przez kochających wnuków upominki. Po występie Agnieszka Tarnowska zaprosiła cudownych gości i ich wnuczęta do wspólnej fotografii.

To nie koniec świętowania.

            Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego też przedszkolaki z grupy I i grupy II w dniu 28 stycznia 2016r. również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi wychowawczyniami Moniką Hampel (grupa I), Gabrielą Jarzębską i Urszulą Olczyk (grupa II) przygotowały dla nich świąteczne akademie. Licznie przybyli goście, zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

            W grupie I      przedszkolaki wspólnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły polkę. Potem do wspólnego tańca zaprosili babcie i dziadków. Wspólny taniec wzbudził wiele radości i satysfakcji zarówno dzieciom, jak i dziadkom

W grupie II na twarzach dzieci widać było także ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały programy artystyczne, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków.

            Wszyscy zaproszeni goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Babciom i Dziadkom  towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

            Wszystkim babciom  i dziadkom gorące, pełne miłości i oddania życzenia złożyła dyrektor Beata Sianos w imieniu wnucząt, swoim i wszystkich pracowników przedszkola.

21 i 22 stycznia w naszym kalendarzu to bardzo szczególne dni w roku

- święto Babci i Dziadka.

W tych dniach staramy się pamietać o swoich bliskich, odbarzając babcie i dziadków szczególnymi dowodami naszej miłości.

 

Dowodów do podziękowania naszym Dziadkom jest bardzo wiele.

Kochacie, wspieracie i pocieszacie, jesteście zawsze przy nas,

a na każdy problem macie łatwe rozwiązanie.

Jesteście skarbnicą wiedzy i doświadczenia. To od was czerpiemy i uczymy się miłości,

życiowej zaradności i rodzinnego ciepła.

W te szczególne dni, które powinny trwać cały rok możemy i powinnyśmy wyrazić Wam wdzięczność za trud, oddanie

oraz za wszystko co otrzymujemy od Was na co dzień.

 

Wszystkiego najlepszego i stu lat życia w szczęściu, miłości i zdrowiu!”

 
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Milejów 


27 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej im. ppłk. St. Sienkiewicza w Milejowie odbyło się spotkanie uczniów oddziałów I-III z Babciami i Dziadkami z okazji ich święta. Wnuczęta pod kierunkiem wychowawców -  M. LeśniewskiejA. Drozdek i U. Apanowicz przygotowały część artystyczną, która przypomniała piosenki z seriali telewizyjnych i przeniosła wszystkich w lata młodości dziadków. Wraz z gośćmi dzieci zaśpiewały m.in.: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Ach, jak przyjemnie", "Ach, śpij kochanie", "Wojna domowa", "Czterech pancernych", "W stepie szerokim", "Dumka na dwa serca". Wnuczęta zaprezentowały także wydanie specjalne "FAMILIADY", w którym udział brały drużyny - Babć i Dziadków. Jednogłośną decyzją obu drużyn przekazano wygraną wszystkim obecnym na uroczystości Babciom i Dziadkom - "Czek o wartości tysięcy uśmiechów i miliona uścisków od wnuków".

Na zakończenie dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki.

Po części oficjalnej wnuki wraz z gośćmi spotkały się w izbach lekcyjnych na słodkim poczęstunku przygotowanym przez mamy.