Tłumacz Migam

Zaśpiewajmy maleńkiemu

Inicjatorką konkursu była Dorota Środa. W pięciu grupach wiekowych wzięło udział 45 wykonawców. Najmłodsza uczestniczka Lenka Tręda miała zaledwie 4 lata. Dorota Środa podsumowując konkurs powiedziała, że miło było usłyszeć piękne głosy, niemal profesjonalne wykonania poruszających nasze serca kolęd - najpiękniejszych piosenek polskich. Organizatorów najbardziej cieszy fakt, że udało się również zebrać grupę dorosłych, którzy wzięli udział w wspólnym śpiewaniu.

W sobotę 16.01.2016 r. w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy odbyły się eliminacje do konkursu, natomiast wręczenie nagród, dyplomów oraz koncert laureatów odbyły się w niedzielę, 17 stycznia,  w wypełnionym po brzegi Sanktuarium NMP w Rozprzy.

Inicjatorka oraz organizatorka konkursu – Dorota Środa  dziękuje za pomoc wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji konkursu, w szczególności: B. Zimnej, A. Ciesielskiej, A. Dylczak, J. Ziębie, J. Kabzinskiej, M. Turniak, T. Ciesielskiemu, T. Kobylarzowi, J. Pełce, M. Kowalczykowi, S. Kozłowskiemu, S. Kabzińskiemu, a także wszystkim sponsorom za wsparcie.

Mamy nadzieję, że tegoroczny I konkurs kolęd i pastorałek „Zaśpiewajmy maleńkiemu” rozpoczął nową tradycję kolędowania w naszej gminie i będziemy mogli słuchać równie pięknych wykonań w przyszłości.