Tłumacz Migam

Jasełka w gminie Rozprza

Milejów


22 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej im. ppłka St. Sienkiewicza w Milejowie po zakończonych lekcjach uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na szkolnych Jasełkach przygotowanych przez ks. Jacka i  M. Kotas oraz uczniów oddziałów III-VI. Po występie przeplatanym śpiewanymi wspólnie kolędami dyrektor szkoły mgr I. Szewczyk złożyła zebranym świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie wszyscy obecni na sali składali sobie bożonarodzeniowe życzenia dzieląc się opłatkiem. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na klasowych wigiliach.

 

 

Straszów


22 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Z. Grzybowskiej w Straszowie było bardzo uroczyście i świątecznie. Podsumowano projekt „ŚWIĘTA  NOC”.

Już w ciągu całego tygodnia wszyscy w szkole żyli przygotowaniami do tego dnia.  Przygotowywaliśmy wystrój korytarzy szkolnych pod kierunkiem Barbary Rębelińskiej i Romany Matusik. O świąteczny wystrój klas, ubranie choinek zadbali wychowawcy klas. Uczniowie przygotowywali kolędy, które zaprezentowali na koncercie kolęd, przygotowali wigilie w klasach – poznawali zwyczaje i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, wspólne przygotowali posiłki, łamali się opłatkiem oraz kulturalnie spożywali potrawy wigilijne.

Na uroczystości obecny był wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk, ksiądz proboszcz parafii NNMP w Rozprzy - Wiesław Płomiński oraz ksiądz Roman Gmyrek, przewodnicząca Rady Rodziców - Agnieszka Przycka, emeryci oraz licznie przybyli rodzice. 

Od rana w szkole było bardzo świątecznie:

  •  Odbyły się uroczyste wigilie klasowe, podczas których uczniowie wdrażani byli  do kultywowania polskich tradycji poprzez organizowanie wigilii w klasach i śpiewanie kolęd.  Wszyscy uczniowie potrafili sprawnie nakryć stół i podać przyniesione z domu potrawy wigilijne,  kulturalnie zachować się siedząc przy stole  i łamiąc się opłatkiem, podczas wigilii w klasie.
  • Od godz. 11.00, Kamila Drążczyk poprowadziła coroczny koncert kolęd,  podczas którego wszystkie klasy wykonały przygotowaną z wychowawcą kolędę.
  • Podsumowaniem całego dnia były przepiękne jasełka pt.: ”ŚWIĘTA  NOC„ przygotowane przez Barbarę Rębelińską i Kamilę Drążczyk z  uczestnikami zajęć pozalekcyjnych -  koła teatralnego wraz ze wsparciem technicznym  Dariusza Pokory.

 

 

Nowa Wieś


Bajkowe Jasełka

…. Pod takim hasłem 21 grudnia 2015r. odbyły się  Jasełka Bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi. Najmłodsi wychowankowie Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy V wcielili się w postaci bohaterów z bajek, którzy zmierzali do maleńkiej szopki, w której narodził się Zbawiciel. Każde z nich przyniosło małemu Jezuskowi dary - coś, co każe z nich miało najcenniejszego: Calineczka - kwiaty, Rybak - ryby, Pinokio - swoje ośle uszy i nos, który był synonimem kłamstwa - chce  w ten sposób pokazać, że chce się zmienić i stać się dobrym chłopcem.  Kolejne sceny przeplatane były piosenkami  i skocznymi pastorałkami. Jasełka uświetnił występ uczennic klasy III, które zagrały kolędę na cymbałkach. Uczniów przygotowała Beata Kołowrotkiewicz.
    Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowała Bogumiła Wewióra i Monika Owczarek. Dekorację przygotowała. Bogumiła Wewiura i  Magdalena Jakubik.
    Na początku dyrektor szkoły Justyna Kaniewska przywitała zaproszonych  gości: księdza Prałata,  proboszcza parafii Rozprza: Wiesława Płomińskiego, Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty  Edytę Łukasik, nauczycieli emerytów a także licznie przybyłych rodziców i dziadków naszych uczniów, Grono Pedagogiczne i Radę Rodziców.
    Po  części artystycznej nastąpiło wręczenie  nagród laureatom konkursów:
 „ Najpiękniejsza Gwiazda Bożonarodzeniowa”, organizowanego przez Monikę Owczarek  oraz konkurs "Prawa dziecka widziany oczami naszych uczniów" przygotowany przez  Magdalenę Jakubik. Na zakończenie  dyrektor szkoły  złożyła wszystkim świąteczne życzenia, do których przyłączyli się również zaproszeni goście. Złożyła również podziękowania za wsparcie i zaangażowanie rodziców i uczniów w akcji „Coś dobrego dla bliźniego”, organizowanej w naszej szkole po raz drugi. Koordynatorem akcji była Monika Owczarek.

 

 

Rozprza


„Bóg się rodzi w naszych sercach”

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas, który nam wszystkim przynosi radość, to czas na który wszyscy czekamy. Możemy spotkać się z bliskimi przy wigilijnym stole, łamiąc  się opłatkiem i składając  najserdeczniejsze życzenia. 

„Bóg się rodzi w naszych sercach” – pod takim hasłem 22 grudnia 2015 r. odbyło się w szkole podstawowej w Rozprzy przedstawienie jasełkowe. Tradycyjnie, jak co roku, grono pedagogiczne i uczniowie spotkali się, aby wspólnie przeżywać ten wyjątkowy czas. Jasełka zaprezentowali uczniowie klas IV -  VI pod kierunkiem  B. Cieślak i  M. Owczarek. Występ młodych aktorów, przeplatany był kolędami i pastorałkami, przygotowanymi przez  K. Juszczyk. Towarzysząca przedstawianiu wyjątkowa rodzinna atmosfera i niepowtarzalny klimat Świąt udzielił się wszystkim obecnym. Występ nagrodzony został gromkimi brawami.  Dyrektor  dziękując uczniom za przygotowanie programu artystycznego złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Do życzeń dołączył się również ks. Roman Gmyrek. Na zakończenie części artystycznej cała wspólnota szkolna odśpiewała kolędę „ Przybieżeli do Betlejem”.