Tłumacz Migam

Kolejna wschodząca gwiazda sportu w naszej gminie

W środę  22 grudnia br. do urzędu gminy w Rozprzy na zaproszenie wójta gminy Rozprza – Janusza Jędrzejczyka przybył Błażej Wrona. Młody sportowiec z Niechcic uczy się aktualnie w szkole w Bujnach, ale jego największą pasją jest podnoszenie ciężarów. Mimo, że trenuje ten sport od niedawna, może pochwalić się już wspaniałymi wynikami.

W dniach 6 - 8 listopada na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów Błażej zajął zaszczytne II miejsce w kategorii wagowej 105 kilogramów pokonując wielu dużo bardziej doświadczonych zawodników. Podniósł ciężar 296 kilogramów. W chwili obecnej szykuje się do przyszłorocznych mistrzostw Polski. Na swoim koncie ma także wiele innych sukcesów sportowych o których opowiadał w czasie swojej wizyty.

Wszyscy kibicujmy Błażejowi, bo będąc na początku swojej kariery sportowej i zdobywając tak wysokie  pozycje w przyszłości może zdobywać medale nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. I tego właśnie wszyscy mu życzymy!

W czasie swojej wizyty otrzymał on również prezent od wójta Janusza Jędrzejczyka, który umili mu czas w czasie codziennych treningów.