Tłumacz Migam

Kolejny raz nagroda dla EKOSZKOŁY i EKOBELFRA TRAFIŁA DO gminy Rozprza

15 grudnia 2015 r. w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały podsumowane konkursy ogłaszane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w 2015 roku.

Celem V edycji Konkursu "Ekobelfry" było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych nauczycieli i szkół oraz przedszkoli, prowadzących działalność na polu edukacji ekologicznej, propagujących tematykę ochrony środowiska, rozpowszechniających dobre przykłady w tym zakresie w roku szkolnym 2014/2015. Konkurs został ogłoszony w dwóch kategoriach: Ekobelfer i Ekoszkoła.

W tegorocznej V edycji konkursu ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi „EKOBELFER”  w kategorii EKOSZKOŁA pierwsze miejsce w województwie wśród zgłoszonych szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie, która otrzymała nagrodę I stopnia z możliwością wydatkowania jej na unowocześnienie bazy dydaktycznej przyczyniającej się do edukowania uczniów w dziedzinie ekologii.

Zaszczytny tytuł  „Ekobelfra” po raz kolejny i z nagrodę I stopnia, wśród zgłoszonych nauczycieli szkół podstawowych z województwa łódzkiego, otrzymała Grażyna Lewińska.

Uroczystość wręczenia nagród zaszczycił swą obecnością wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, który pogratulował  dyrektor Małgorzacie Pokora  za osiągnięcia szkoły na polu edukacji ekologicznej oraz nauczycielowi przyrody Grażynie Lewińskiej za zdobycie tytułu ekobelfra, wręczył  także dyplomy oraz słodkie upominki uczniom i nauczycielom.