Tłumacz Migam

Święty Mikołaj odwiedził gminę Rozprza

Milejów


Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. ppłka St. Sienkiewicza w Milejowie ogłosił poniedziałek 7 grudnia "Dniem Św. Mikołaja i szczęśliwej siódemki". Uczniowie przebrali się za Mikołaje, elfy, renifery i śnieżynki. Dyrektor wcieliła się w tym dniu w postać siostry Św. Mikołaja. :) Wszędzie roiło się od sympatycznych mikołajkowych postaci.

Na krótkim apelu przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Laczek zaproponował uczniom udział w akcji "Szlachetna Szkolna Paczka". Przez najbliższy tydzień uczniowie będą zbierali produkty spożywcze, które zostaną przekazane rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Spółdzielnia Uczniowska "Grosik" ufundowała słodkie upominki dla wszystkich przebranych i dla uczniów, którzy odnieśli ostatnio sukcesy sportowe: I miejsce w Gminnych Zawodach Tenisa Stołowego Chłopców zajęli bracia Filip i Maciej Konopka, II miejsce również w Gminnych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt zajęły Kasia Cieciura i Natalia Sadura, a III miejsce w mikołajkowej mini piłce nożnej organizowanej przez LZS w Rozprzy wywalczyli: Piotr Urbaniak, Krystian Góźdź, Antoni Stępień, Jakub Idzik i Szymon Król.

Po zakończonych lekcjach w mikołajkowym pochodzie ruszyliśmy na poszukiwanie śladów Św. Mikołaja i śniegu. Niestety bezskutecznie, ale święta jeszcze przed nami...

 

 

 

 

Mierzyn


Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Patrona Szkoły Podstawowej w Mierzynie. 4 grudnia cała społeczność szkolna mogła wyrazić hołd swojemu patronowi, którym jest Św. Mikołaj – biskup, wyznawca, jeden z najbardziej czczonych Świętych.

Uroczystość przybrała wymiar święta szkolnego jak i kościelnego bowiem rozpoczęła się od uczestnictwa wszystkich pracowników szkoły, uczniów, rodziców a także innych gości we Mszy Świętej sprawowanej w parafialnym kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja. O godzinie 11.00 wszyscy zebrani spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy Ib pod kierunkiem pani Urszuli Kałużnej oraz klasy III.

Dopełnieniem uroczystości było przywołanie Św. Mikołaja, który ubrany w czerwony biskupi strój wszedł do sali wraz z aniołami i rozdał tak długo oczekiwane prezenty wszystkim obecnym dzieciom.gh

 

 

Nowa Wieś


Mikołajki, mikołajki...

Zwyczaj mikołajkowy na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości szkolnych w Nowej Wsi. Uczniowie kultywują tę tradycję obdarowując się nawzajem drobnymi prezentami.

                W tym roku na dwa dni przed szóstym grudnia Samorząd Uczniowski we współpracy z opiekunami przygotował apel, na którym zebrani uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkiego życiorysu św. Mikołaja z Miry, od którego pochodzi zwyczaj obdarowywania prezentami jak również króciutkiej informacji o tradycjach mikołajkowych i piosenki świątecznej w wykonaniu uczennic klasy V. W apelu uczestniczył, ku radości zebranych uczniów Św. Mikołaj, który jak każe tradycja przybył w szkolne progi aby wręczyć dzieciom zdrowe upominki. Podczas spotkania musiał zmierzyć się z dociekliwymi pytaniami naszych uczniów i zaspokoić ich ciekawość poznawczą.