Tłumacz Migam

Orkiestry świętowały

22 listopada przypada dzień św. Cecylii – patronki muzyki i zespołów wokalno–muzycznych oraz chórów kościelnych. W tym dniu swoje święto mają również muzycy z orkiestr z terenu naszej gminy. W sobotę, 21 listopada br. w przeddzień święta św. Cecylii swój kunszt pokazały orkiestry OSP Longinówka oraz Swing Band Kasztelania z Rozprzy. Natomiast w niedzielę, 22 listopada wspaniały koncert w kościele parafialnym dała orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mierzyna.

Koncert orkiestry z Longinówki rozpoczął się po mszy świętej w której uczestniczyli okoliczni mieszkańcy oraz władze samorządowe: starosta powiatu piotrkowskiego – Stanisław Cubała, wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk, przewodniczący rady gminy Rozprza – Tomasz Gemel oraz zastępca wójta gminy Rozprza – Artur Cubała. Oprócz wspaniałego koncertu muzycy z orkiestry z Longinówki przygotowali również oprawę muzyczną w czasie trwania nabożeństwa.

Po koncercie wójt gminy Rozprza pojawił się w sali OSP Rozprza, gdzie jak co roku swoje święto obchodzą muzycy z orkiestry Swing Band Kasztelania. W tym roku po raz pierwszy koncertujący jako stowarzyszenie, a nie orkiestra strażacka. W czasie tego znakomitego koncertu orkiestra z Rozprzy zaprezentowała klasyki muzycznej, m.in.: „Somewhere Over The Rainbow”, „Tequila”, czy też „What a wonderful world” często w zupełnie nowych aranżacjach. Wójt podziękował artystom za wkład włożony w promocję Gminy Rozprza w całej Polsce, a już nie długo także poza granicami kraju.

Natomiast w niedzielę 22 listopada swój talent zaprezentowali muzycy z orkiestry przy OSP w Mierzynie. Przygotowała ona znakomitą oprawę muzyczną w czasie mszy świętej w kościele parafialnym w Mierznie w której uczestniczyli mieszkańcy oraz zastępca wójta gminy Rozprza – Artur Cubała.

Wszystkim muzykom życzymy sukcesów oraz wielu wspaniałych koncertów.

 

Orkiestra OSP Mierzyn

 

 

Okiestra OSP Longinówka

 

 

Swing Band Kasztelania z Rozprzy