Tłumacz Migam

Czas zadumy

 Uroczystość Wszystkich Świętych , to dla nas czas refleksji i zadumy. Wspominamy wszystkich bliskich z naszych rodzin, którzy odeszli. Przejawem naszej pamięci o nich jest modlitwa i zapalony symbolicznie znicz na grobie.

    2 listopada w Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych, w szkole podstawowej w Nowej Wsi odbyły się Zaduszki, na które uczniowie zaprosili swoich najbliższych, aby wspólnie przeżyć chwilę refleksji i zadumy. W przedstawieniu pt. "Wierzę w Świętych obcowanie", zgromadzeni mogli poznać postacie Świętych, którzy przybywają do współczesnego człowieka, aby dać mu wskazówki, jak zostać Świętym. Scenki przeplatane były nastrojową muzyką, a migoczące światła świec, wprowadziły miły i przyjemny klimat.

    Uczniowie wykazali się wielkim talentem aktorskim, a ich nagrodą były  gromkie brawa, które otrzymali od publiczności. Przedstawienie przygotowały: Monika Owczarek i Magdalena Jakubik.

    Nauczyciele, rodzice i uczniowie dziękują uczniom klas IV - VI  za ogromny wysiłek, który włożyli w przygotowanie się do przedstawienia.